S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.
OK
hu com

info@balkystyle.cz

00 421 904 947 756

Po-Pa 08:30 - 15:30

Výhody e-shopu BalkyStyle.cz
Historie Shamballa bižuterie


Shamballa (nazývaná také Shambhala, Sambhala) je jedním z trendů ve šperkařství, který si získal obrovskou popularitu. Nosí je nejen celebrity, slavné náramky si získaly srdce velkého množství lidí na celém světě.

Velké množství barevných shamballa náramků

Shamballa náramky pocházejí z Tibetu, o kterém se říká, že je královstvím mysticismu a duchovního klidu. Shamballa je "ukryta" ve vzdálené části nedostupných Himalájí. Hovoří se také to, že je to Gyanganj - domov nesmrtelníků. Někteří ji volají Shamballa, Shangri-La nebo Siddhashram a věřící věří, že je to nebeské království, které formuje náš osud. Své kořeny nachází v tradičních buddhistických legendách a příbězích, v nichž se mluví o ideálním městě Shamballa. V Tibetu toto legendární a osvícené království znamená "zdroj štěstí". Shamballa náramky jsou také spojené s mysticismem a ezoterikou. Říká se, že mají léčivé vlastnosti a zajišťují svému nositeli dobrou náladu.


Módní návrhář Karl Lagerfeld


Takové hvězdy showbyznysu a módy jako Karl Lagerfeld, Beyoncé, Jay-Z, Lil Wayne či Rick Ross jsou živými reklamami těchto náramků, nosí je na velké množství veřejných akcí.


Celebrity Rick Ross, Lil Wayne, Jay Z a shamballa náramky

 

Shamballa náramky nosí nejen pro jejich módní vzhled, ale zejména proto, aby zdůraznili svou osobní spiritualitu.


Různé celebrity a shamballa náramky

 

Shamballa náramky se skládají nejen z tradičních korálků, "disco ball", ale populární jsou i barevné lebky, kříže ... atd..


Shamballa náramky s barevnými lebkami

Barevné shamballa náramky

Náramky mají univerzální velikost. Ceny jednotlivých modelů se pohybují většinou od 200KČ do 900KČ a i více, v závislosti na použitých materiálech. Mohou to být kuličky z plastu, kovu, skla, drahých kamenů tj. z hematitu či diamantu. Nejčastěji používaným materiálem jsou Swarovského korálky se zirkonovými krystalky. Navlečené jsou na černý nylonový vlasec, voskovou šňůrku nebo šperkařský drát.


Luxusní shamballa náramky

 

Zdroj fotografií: www.bojanglebeads.co.uk, www.golden2010.tumblr.com/ www.srebro24.com, www.yourfashionjewellery.com, www.fabyoubliss.com, www.www.shamballabling.com/ www.blog.quintessentiallygifts . com, www.rozdujour.blogspot.com, www.beadersblog.com/ www.the-undercover-girl.blogspot.com, www.kingice.com, www.rocktheshops.net, www.rinhoo.en.made-in -china.com, www.modernsilver.pl

Autor: Teresa Szewczyk

Zdroj: http://trendz.pl

Překlad: Ing. Katarína Halamíčková

 

ZjhlODU